NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI

Data publikacji 29.11.2018

Temperatura na zewnątrz wynosi poniżej zera. W tym czasie nie zapominajmy, że są osoby, które mogą potrzebować pomocy. Nie bądźmy obojętni i alarmujmy Policję za każdym razem, gdy ktoś jest narażony na wychłodzenie organizmu. Wystarczy jeden telefon!

Zima, zwłaszcza gdy temperatury spadają poniżej zera, to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo, ale także tych, które nadużywają alkoholu. To właśnie ta grupa osób jest najbardziej narażona na niebezpieczne dla życia wychłodzenie organizmu. Policjanci sprawdzają pustostany, wiaty śmietnikowe i inne miejsca przebywania osób bezdomnych,  w związku z nadchodzącą falą mrozów apelują o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone.

Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997. Informacja szybko przekazana służbom może komuś uratować życie. nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie!