„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo” w Suwałkach

Data publikacji 23.11.2018

,,Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo”, to ogólnopolska kampania, której celem jest zwrócenie uwagi na prawidłowe oświetlenie pojazdów. Również w Suwałkach, w ramach akcji, można sprawdzić oświetlenie swojego samochodu. Bezpłatną kontrolę świateł prowadzą diagności w SICAR Miachał Racis, przy ul. Filipowskiej 31 w Suwałkach.

Suwalscy policjanci włączyli się w ogólnopolską kampanię „Twoje ŚWIATŁA - Twoje BEZPIECZEŃSTWO”, której celem jest uwrażliwienie uczestników ruchu na prawidłowe oświetlenie pojazdów, jako istotny element bezpieczeństwa na drodze. Policjanci z suwalskiej drogówki, już od ubiegłego tygodnia, prowadząc kontrole drogowe, sprawdzają stan oświetlenia pojazdów. Podczas kontroli uświadamiają też kierujących, jak ważnym dla bezpieczeństwa na drodze elementem, szczególnie w okresie jesienno-zimowym, są sprawne i odpowiednio ustawione światła, a co za tym idzie dobra widoczność. Zachęcają również kierowców do kontroli oświetlenia swoich samochodów. Wszyscy kierowcy mogą skorzystać z bezpłatnej kontroli oświetlenia, która w Suwałkach jest prowadzona przez SICAR Michał Racis, przy ul. Filipowskiej 31, biorącego udział w akcji w dniach: 24 listopada oraz, 1, 8 i 15 grudnia. Diagności profesjonalnie sprawdzą stan oświetlenia w każdym pojeździe.

Pamiętajmy, że sprawne oświetlenie naszego samochodu decyduje o bezpieczeństwie naszym, jak i innych użytkowników dróg. Pozwala kierującemu wcześniej dostrzec przeszkodę, bądź pieszego. Apelujemy o sprawne technicznie światła.