Zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania kradzieży - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Zatrzymany na gorącym uczynku usiłowania kradzieży

Data publikacji 23.10.2018

Suwalscy policjanci zatrzymali na gorącym uczynku usiłowania kradzieży 60-letniego mężczyznę. Suwalczanin wpadł w ręce policjantów w momencie, kiedy chował się za jedną z maszyn w zakładzie, do którego chwilę wcześniej dostał się przez jedno z okien. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

Dyżurny suwalskiej Komendy Miejskiej Policji, w minioną niedzielę wieczorem, otrzymał zgłoszenie, że w jednym z remontowanych zakładów produkcyjnych jest włamywacz. Natychmiast pod wskazany adres skierował patrol policji. Mundurowi już po chwili byli na miejscu, gdzie zauważyli wybitą szybę w jednym z okien, a wewnątrz budynku mężczyznę. Policjanci od razu przystąpili do działania. Funkcjonariusze, mimo panującej ciemności, zatrzymali schowanego za jedną z maszyn mężczyznę.

Policjanci z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego zgromadzili materiał dowodowy i dziś przedstawili 60-latkowi cztery zarzuty. Mundurowi ustalili, że ten sam mężczyzna wcześniej trzykrotnie włamał się do tego samego zakładu i ukradł z niego przewody elektryczne powodując łączne straty na ponad 5 tys. zł. Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem.