Bezpieczna droga do szkoły w Bakałarzewie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Bezpieczna droga do szkoły w Bakałarzewie

Data publikacji 27.09.2018

Suwalscy policjanci kontynuują spotkania w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi rozmawiają z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze i poprzez zabawę uczą najmłodszych przepisów ruchu drogowego.

Dziś, suwalscy policjanci, w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”,  przeprowadzili kolejne spotkanie. Mundurowi odwiedzili  uczniów w Szkole Podstawowej w Bakałarzewie. Policjanci rozmawiali z dziećmi o zasadach bezpiecznego zachowania się na drodze. W trakcie wizyty funkcjonariusze wykorzystali zestaw edukacyjny „Autochodzik”, który poprzez zabawę umożliwia dzieciom w sposób atrakcyjny poznawanie oraz utrwalanie podstawowych zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Uczniowie najmłodszych klas dowiedzieli się również, dlaczego powinni nosić elementy odblaskowe i w jakich miejscach najlepiej je umieścić. Nie obyło się bez pytań ze strony dzieci. Na wszystkie nurtujące  zagadnienia – maluchy otrzymały wyczerpujące odpowiedzi.

Na pożegnanie przypomniano dzieciom numer alarmowy do służb ratunkowych oraz jak i do kogo zwrócić się o pomoc w sytuacji zagrożenia.