„Bezpieczna droga do szkoły” w nowym 2018/2019 roku szkolnym - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w nowym 2018/2019 roku szkolnym

Data publikacji 03.09.2018

Nowy Rok Szkolny 2018/2019 został rozpoczęty. W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, Komendant Miejski Policji w Suwałkach nadkomisarz Sławomir Kołakowski, liczni zaproszeni goście oraz społeczność szkolna.

Dzisiaj po raz kolejny Suwalscy policjanci wzięli udział w uroczystościach rozpoczęcia nowego roku szkolnego w szkołach na terenie miasta i powiatu. W uroczystej inauguracji roku szkolnego w Centrum Kształcenia Rolniczego w Suwałkach udział wziął Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, pełniący obowiązki Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nadkomisarz Sławomir Kołakowski, liczni zaproszeni goście oraz społeczność szkolna.

Podczas dzisiejszych inauguracji roku szkolnego policjanci życzyli całej społeczności uczniowskiej, aby rozpoczynający się rok szkolny był rokiem szkoły bezpiecznej, przyjaznej, a jednocześnie sprzyjającej tworzeniu klimatu współdziałania i wzajemnego szacunku. Dodatkowo mundurowi zachęcali do aktywnej i systematycznej współpracy z Policją na rzecz podnoszenia bezpieczeństwa mieszkańców.

O to aby „Droga do szkoły/domu” była bezpieczna przez cały rok  będą dbać dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego otaczając szczególnym nadzorem rejony szkół, a także sposób przewożenia najmłodszych na zajęcia – autobusami i prywatnymi autami.