Suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci zatrzymali podejrzanych o kradzieże

Data publikacji 24.07.2018

Suwalscy policjanci zatrzymali dwie kobiety podejrzane o liczne kradzieże kieszonkowe na terenie jednego z obiektów handlowych. W ręce mundurowych wpadł również ich 60-letni pomocnik. Cała trójka usłyszała już zarzuty i decyzją sądu została tymczasowo aresztowana.

Policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, od września ubiegłego roku, otrzymywali niepokojące zgłoszenia o kradzieżach portfeli wraz z pieniędzmi i dokumentami, do których dochodziło na terenie jednego z obiektów handlowych w Suwałkach. Mundurowi bezzwłocznie przystąpili do działania. Prowadzili intensywne czynności zmierzające do ustalenia i zatrzymania sprawców tych przestępstw. Wnikliwe działania suwalskich policjnatów pozwoliły na szybkie ustalenie osób mających związek z tymi przestępstwami, a ich zatrzymanie było tylko kwestią czasu. 

W minioną sobotę, mundurowi z Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, zatrzymali na terenie jednego z obiektów handlowych dwie kobiety, podejrzane o te kradzieże. Okazały się nimi obywatelki Litwy w wieku 40 i 42-lat. Policjanci zatrzymali również  60-letniego mężczyznę, który ułatwiał złodziejkom kradzieże przewożąc je swoim samochodem.

W niedzielę, 42-latka usłyszała cztery zarzuty kradzieży oraz zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem poprzez posłużenie się skradzioną kartą bankomatową. Druga z kobiet usłyszała dwa zarzuty współudziału w kradzieży, a mężczyzna zarzut pomocnictwa w tym procederze. W sumie pokrzywdzeni oszacowali swoje straty na ponad 6 tysięcy złotych. Decyzją sądu podejrzane kobiety najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie, natomiast ich wspólnik miesiąc. 

Sprawa jest rozwojowa, a mundurowi z Suwałk nie wykluczają rozszerzenia przedstawionych zarzutów.