Policjant i dzielnicowy zapobiegli tragedii - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant i dzielnicowy zapobiegli tragedii

Data publikacji 13.07.2018

Policjanci z Filipowa dostali informację o mężczyźnie, który chce targnąć się na własne życie. Dzięki szybkiej i skutecznej interwencji policjanta i dzielnicowego w czasie wolnym od służby udało się zapobiec tragedii. 53-latek bezpiecznie trafił pod opiekę lekarzy.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wczoraj, około godziny 17:00 otrzymał zgłoszenie o mężczyźnie, który chce popełnić samobójstwo. Pod wskazany adres natychmiast udał się policjant z Posterunku Policji w Filipowie. Jeszcze w drodze na miejsce interwencji mundurowy zauważył dzielnicowego, który po służbie wracał do domu. Policjant bez wahania dołączył w swoim czasie wolnym do kolegi i razem podjęli interwencję. Policjanci, wspólnie z ratownikami medycznymi i strażakiem, zaczęli natychmiast szukać desperata w budynkach znajdujących się na posesji. Już po chwili, w jednym z nich, zauważyli mężczyznę, który targnął się na własne życie. Funkcjonariusze natychmiast udzielili mężczyźnie pierwszej pomocy. Bezzwłocznie sprawdzili jego funkcje życiowe. Okazało się, że 53-latek jest nieprzytomny i nie oddycha, dlatego od razu podjęli jego resuscytację. Dzięki skutecznej akcji ratowniczej mężczyźnie zostały przywrócone czynności życiowe i w takim stanie został on przekazany załodze lotniczego pogotowia ratunkowego.

Tylko dzięki szybkiemu i zdecydowanemu działaniu funkcjonariuszy udało się uratować bezcenne ludzkie życie. Już wcześniej policjanci z Posterunku Policji w Filipowie udowadniali, że ratowanie ludzkiego życia jest priorytetem w ich codziennej służby.