Nietrzeźwy kierowca zatrzymany - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany

Data publikacji 27.02.2018

Dzięki obywatelskiemu zgłoszeniu funkcjonariusze suwalskiej drogówki zatrzymali wczoraj nietrzeźwego kierowcę opla. 29-latek miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wczoraj, tuż po godzinie 15.00, otrzymał informację o prawdopodobnie nietrzeźwym kierowcy opla. Według zgłoszenia przekazanego przez obywatela, kierujący jechał od jednej z miejscowości na terenie gminy Jeleniewo całą szerokością jezdni, czym stwarzał niebezpieczeństwo dla innych kierowców. Zawiadamiający obawiał się go wyprzedzić. We wskazany rejon natychmiast skierowani zostali policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. W Jeleniewie mundurowi zatrzymali do kontroli drogowej opisany pojazd. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 29-latka wykazało ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Mundurowi zatrzymali prawo jazdy nieodpowiedzialnemu kierowcy. Teraz jego dalszym losem zajmie się sąd. Zgodnie z obowiązującymi przepisami 29-latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują również do kierowców o rozsądek i odpowiedzialność na drodze.