Suwalscy policjanci na zajęciach doskonalących z ratownictwa lodowego - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci na zajęciach doskonalących z ratownictwa lodowego

Data publikacji 23.02.2018

Suwalscy policjanci, pod okiem ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego i strażaków, ćwiczyli swoje umiejętności z zakresu organizowania i prowadzenia działań ratowniczych na zamarzniętych zbiornikach wodnych. Ćwiczenia odbyły się na zalewie arkadia w Suwałkach.

Wczoraj na zamarzniętym zalewie arkadia w Suwałkach policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, a także ochotnicy z jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej, pod okiem suwalskich strażaków i ratowników z Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, doskonalili swoje umiejętności z zakresu ratownictwa lodowego. Policjanci z patrolówki, z ruchu drogowego oraz dzielnicowi brali udział w pozorowanych akcjach ratowniczych, podczas których doskonalili taktykę prowadzenia działań ratowniczych oraz sprawną współpracę z innymi służbami. Mundurowi ćwiczyli sposoby ratowania osób tonących, przy wykorzystaniu specjalistycznego sprzętu ratowniczego oraz przy użyciu znajdujących się „w zasięgu ręki” innych pomocnych przedmiotów. Prowadzący zajęcia szczególną uwagę zwracali na umiejętne poruszanie się po lodzie o różnej grubości, asekuracji ratującego i bezpiecznej ewakuacji ratowanego. 

Szkolenie policjantów było też doskonałą okazją do tego, aby zaproponować  przybyłej młodzieży wstąpienie w szeregi Policji. Młodzi ludzie poznali zalety służby w Policji. Dowiedzieli się także jakie są szczegóły rekrutacji.