Aby było bezpieczniej na drogach powiatu suwalskiego - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Aby było bezpieczniej na drogach powiatu suwalskiego

Data publikacji 10.02.2018

Suwalscy policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego prowadzą od dzisiaj, na terenie miasta i powiatu, działania kontrolne pn. „Dyskoteka". Mają one na celu zmniejszenie liczby wypadków drogowych oraz zminimalizowanie skutków tych zdarzeń.

Dzisiaj rozpoczynają się działania kontrolne pn. "Dyskoteka". Analizy prowadzone przez policjantów wykazują, że nadal utrzymuje się wysokie zagrożenie bezpieczeństwa ruchu drogowego ze strony kierujących, znajdujących się w stanie po użyciu alkoholu lub podobnie działającego środka. Wobec powyższego na drogach powiatu suwalskiego będzie więcej patroli policjantów ruchu drogowego. Mundurowi będą widoczni na wylotówkach i miejscach newralgicznych oraz tych, gdzie może dochodzić do łamania przepisów. Funkcjonariusze będą kontrolowali prędkość kierowców, a także sprawdzać stan trzeźwości kierujących i reagować w każdym przypadku łamania i bagatelizowania przepisów ruchu drogowego.

Wszystko po to, aby zminimalizować liczbę zdarzeń drogowych i ich ofiar.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne będą kontynuowane.