Odnaleźli 68-latka i uratowali przed wychłodzeniem - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odnaleźli 68-latka i uratowali przed wychłodzeniem

Data publikacji 08.02.2018

Dzielnicowy z Posterunku Policji w Filipowie wraz funkcjonariuszem Straży Granicznej interweniowali wobec 68-latka, narażonego na wychłodzenie organizmu. Odnaleźli mężczyznę i odwieźli do miejsca przebywania.

Zdarzenie miało miejsce we wtorek po południu. Policjanci z Posterunku Policji w Filipowie zostali powiadomieni, że jeden z mieszkańców placówki pomocowej samowolnie się z niej oddalił. Policjanci natychmiast zostali wysłani we wskazane miejsce. Tam okazało się, że 68-letni schorowany mężczyzna opuścił placówkę nie powiadamiając o tym nikogo. Interweniujący mundurowi natychmiast rozpoczęli poszukiwania mężczyzny. Odnaleźli go idącego drogą w stronę Filipowa. Był zmarznięty i nieodpowiednio ubrany do panującej pogody. Funkcjonariusze bezzwłocznie pomogli  mężczyźnie i umieścili go w radiowozie. W trakcie dalszej rozmowy  mundurowi ustalili, że chciał on dojść do byłego miejsca zamieszkania, w okolicy Gołdapi. Jednak poszedł w przeciwnym kierunku i podążał w śniegu ponad 10 kilometrów.  W związku z zaistniałą sytuacją mundurowi odwieźli go do instytucji pomocowej, w której przebywał i przekazali pod opiekę pracowników.

Policja zwraca się z apelem o zwrócenie szczególnej uwagi na osoby nieporadne, chore które potrzebują opieki. Apelujemy o przekazywanie informacji na temat osób, które sprawiają wrażenie zagubionych i mogą potrzebować pomocy. Telefon na numer alarmowy może uratować komuś życie. 

Nie wahajmy się i dzwońmy na numer alarmowy Policji 997, albo 112. Dzięki takim sygnałom odpowiednie służby w porę zareagują i uratują czyjeś życie.