„Tworzymy kulturę szacunku w sieci”- Dzień Bezpiecznego Internetu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Tworzymy kulturę szacunku w sieci”- Dzień Bezpiecznego Internetu

Data publikacji 07.02.2018

Komenda Miejska Policji w Suwałkach, już po raz kolejny, włączyła się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. Spotkania z młodzieżą mają na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

Już od kilku lat przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach włączają się w obchody Międzynarodowego Dnia Bezpiecznego Internetu. W tym roku wszystkie związane z nim działania realizowane są pod hasłem „Tworzymy kulturę szacunku w sieci”.

Wczoraj profilaktyk Wydziału Prewencji Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach spotkał się z uczniami Szkoły Podstawowej nr 9 w Suwałkach. Tematem przewodnim spotkania było bezpieczeństwo w sieci. Podczas prelekcji zwrócono uwagę, że Internet, to nie tylko możliwość nauki i zabawy, ale również zagrożenia. Przedstawiono najczęściej występujące zagrożenia tj.: cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, szkodliwe treści, zagrożenie prywatności, przestępstwa internetowe, m.in. kradzież danych oraz problem uzależnienia od Internetu.

Wizyta przedstawicieli suwalskiej Policji miała również na celu podkreślenie tego, iż każdy internauta może przyczynić się do tego, aby Internet był miejscem bezpiecznym i pozytywnym. Przekazano uczniom, że każdy z nas ponosi odpowiedzialność za to, co robi w sieci i w jaki sposób z niej korzysta.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem wśród młodych ludzi. Uczniowie mieli możliwość usystematyzować swoją wiedzę tak, aby móc bezpiecznie poruszać się w sieci.

Na koniec spotkania przypomniano, że ofiary lub świadkowie cyberprzemocy powinni szukać wsparcia – porozmawiać z rodzicami, pedagogiem, wychowawcą bądź inną osobą dorosłą. Razem łatwiej rozwiązać problem.

Dobrym rozwiązaniem jest również kontakt ze specjalistami pod nr telefonu 116 111.