Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Nie bądźmy obojętni” – apel o zainteresowanie się osobami samotnymi, chorującymi, nieporadnymi życiowo

Data publikacji 06.02.2018

Okres zimowy to najtrudniejszy czas dla osób bezdomnych, samotnych, w podeszłym wieku i niezaradnych życiowo. To właśnie one są najbardziej narażone na wychłodzenie organizmu. Suwalscy policjanci apelują „NIE BĄDŹMY OBOJĘTNI”.

Suwalska Policja apeluje o społeczną reakcję w przypadku ujawnienia osób znajdujących się w sytuacji zagrażających zdrowiu i życiu. Prosimy również o zainteresowanie osobami samotnymi mieszkającymi w sąsiedztwie, które mogą potrzebować pomocy i wsparcia – głównie w okresie zimowym. Zainteresowaniem powinni być objęci towarzysze spotkań związanych ze spożywaniem alkoholu, aby bezpiecznie powrócili do swych domów.

Pamiętajmy, że powinnością każdego z nas jest reagowanie na cudzą krzywdę. Nie bądźmy obojętni wobec tych, którzy zwłaszcza teraz mogą potrzebować naszej pomocy. Nie wahajmy się i dzwońmy pod numer 997 lub 112.

Zgłosić miejsca przebywania osób bezdomnych możemy także za pośrednictwem aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Każde takie zgłoszenie jest weryfikowane i może stanowić nieocenioną pomoc dla policjantów. Jeżeli wiemy o gromadzeniu się osób bezdomnych w altankach działkowych, pustostanach, ciągach ciepłowniczych - kliknijmy na Mapie Zagrożeń "ZGŁOŚ", a mundurowi bezzwłocznie sprawdzą te miejsca.