W trosce o odpoczywających na Suwalszczyźnie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

W trosce o odpoczywających na Suwalszczyźnie

Data publikacji 23.01.2018

Suwalscy policjanci kontynuują działania prewencyjne w ramach akcji „Ferie 2018”. Wspólnie z przedstawicielami innych instytucji odwiedzają dzieci, podczas ich zimowego odpoczynku. Rozmawiają o bezpiecznych i odpowiedzialnych sposobach spędzania wolnego czasu.

Wczoraj przedstawiciele Wydziału Prewencji, wspólnie z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach, odwiedzili młodych sportowców z UKS Biała Piska, odpoczywających w Domu Studenta w Suwałkach.

Podczas spotkania rozmawiano z młodzieżą o bezpieczeństwie podczas zimowych zabaw oraz radzono jak unikać niebezpiecznych sytuacji. Szczególną uwagę zwrócono na niebezpieczeństwo zabawy na zamarzniętych zbiornikach wodnych oraz Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Aby zdobyta wiedza była faktycznie utrwalona mundurowi zaproponowali uczestnikom wypoczynku wspólne rozwiązywanie quizów, krzyżówek i zagadek, tematycznie związanych z feriami zimowymi. Było przy tym dużo śmiechu i zabawy.

Dzielnicowy przybliżył ponado zebranym program „Dzielnicowy bliżej nas”.

Przedstawiciele Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach omówili zasady zdrowego trybu życia oraz przypomnieli zasady profilaktyki grypy.

Działania będą kontynuowane do końca zimowego wypoczynku.