Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"Slalom Gigant dla najmłodszych" w Szelmencie pod okiem policyjnych narciarzy

Data publikacji 20.01.2018

Suwalscy policjanci rozpoczęli służbę patrolową na trasach narciarskich w Szelmencie. W związku z rozpoczynającymi się feriami zimowymi mundurowi przygotowali miłośnikom sportów zimowych wiele atrakcji, w tym "Slalom Gigant dla najmłodszych", pokazy tresury psów służbowych oraz liczne konkursy profilaktyczne.

Suwalscy policjanci rozpoczęli w sobotę służbę na trasach narciarskich w Szelmencie. Służba ta podyktowana jest troską o zapewnienie bezpieczeństwa wielbicielom "białego szaleństwa". W Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment oraz Ośrodku Narciarskim „Dąbrówka” w Suwałkach służbę będzie pełnić 4 policjantów, którzy zostali przeszkoleni z prawnych aspektów służby na stokach narciarskich, patrolowania przy użyciu sprzętu narciarskiego, korzystania ze sprzętu ratowniczego, pierwszej pomocy przedmedycznej i ewakuacji osoby poszkodowanej.

Dziś w Wojewódzkim Ośrodku Sportu i Rekreacji Szelment, z okazji rozpoczynających się ferii zimowych, policjanci z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku oraz Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach przygotowali miłośnikom sportów zimowych wiele atrakcji. Przy stoisku profilaktycznym licznie zebrane dzieci mogły wziąć udział w konkursach i zabawach organizowanych przez mundurowych. Z ogromnym zainteresowaniem spotkał się "Slalom Gigant dla najmłodszych" o puchar Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. Wzięły w nim udział dzieci do 10 roku życia. Dla wielu z nich było to pierwsze spotkanie z nartami. Dlatego też policyjni narciarze, przed rozpoczęciem zawodów, przeprowadzili zajęcia zapoznawcze i instruujące najmłodszych o podstawowych zasadach bezpieczeństwa na stoku i technikach jazdy na nartach. Przedsięwzięcie to cieszyło się dużą popularnością. Było przy tym dużo zabawy i śmiechu. Zwycięzcy otrzymali puchary, dyplomy i atrakcyjne nagrody rzeczowe, które wręczyli im Naczelnik Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku nadkomisarz Maciej Zakrzewski wraz z Komendantem Miejskim Policji w Suwałkach młodszym inspektorem Adamem Miezianko. Dorosłym natomiast policjanci udostępniali materiały profilaktyczne, rozdawali elementy odblaskowe oraz informowali między innymi o tym, jak korzystać z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Na zakończenie spotkania mundurowi przygotowali przybyłym do Szelmentu dodatkową atrakcję. Mogli oni zobaczyć pokazy tresury psów policyjnych, które jak zwykle wzbudziły wiele emocji.

Dzisiejsze spotkanie w Szelmencie odbyło się w ramach kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku” przygotowanej przez Komendę Główną Policji, która została objęta honorowym patronatem przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Jej celem jest promowanie odpowiedzialnych postaw narciarzy i snowboardzistów, poszerzanie wiedzy na temat odpowiedzialności prawnej związanej z naruszeniem przepisów obowiązujących na stokach oraz upowszechnianie Dekalogu Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS).

Oto najlepsi z najlepszych dzisiejszych zawodów:

W kategorii dziewczynek:

I. Lena Domańska

II. Zuzanna Perkowska

III. Alicja Kibitlewska

W kategorii chłopców:

I. Emil Mikulski

II. Bartosz Szoszorek

III. Piotr Michniewicz

Wszystkim uczestnikom jeszcze raz serdecznie gratulujemy i życzymy bezpiecznych ferii.