Dzień Babci i Dziadka z suwalską Policją - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dzień Babci i Dziadka z suwalską Policją

Data publikacji 19.01.2018

W związku ze zbliżającymi się obchodami Dnia Babci i Dnia Dziadka profilaktycy oraz dzielnicowi suwalskiej Policji spotykali się z seniorami w miejskich placówkach oświatowych.

Obchody Dnia Babci i Dnia Dziadka są czasem sprzyjającym edukacji w zakresie bezpieczeństwa osób starszych. W zorganizowanych na terenie miejskich placówek oświatowych spotkaniach, integrujących dwa pokolenia, wzięli udział także przedstawiciele suwalskiej Policji, informując o metodach uniknięcia stania się ofiarą przestępstw. Dzielnicowi przestrzegali seniorów przed metodami stosowanymi przez przestępców.

Wczorajsze spotkanie w Klubie Seniora „Centrum”, okraszone miłymi słowami, laurkami i serdecznością, stanowiło również działanie profilaktyczne, w ramach realizacji programu Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku pod nazwą „PoMOC a nie przeMOC”. Budowanie więzi, szacunku i empatii dla osób starszych przeciwdziała stosowaniu wobec nich przemocy.

Wszyscy uczestnicy tej miłej uroczystości zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, aby być widocznymi uczestnikami ruchu drogowego.

Gościnność Babć była ujmująca – zarówno dzieci, jak i przedstawiciele Policji, zostali obdarowani pięknymi rękodziełami.

Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy wiele zdrowia, wspierających rodzin i wielu bezpiecznych lat życia.