Działania ,,Prędkość” w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania ,,Prędkość” w Suwałkach

Data publikacji 08.01.2018

Policjanci z suwalskiej "drogówki" przeprowadzili działania „Prędkość”. Była to kolejna edycja cyklicznie powtarzanej akcji, ukierunkowanej na ujawnianie kierowców łamiących w tym zakresie przepisy ruchu drogowego.

Najczęstszą przyczyną, powodującą zagrożenie bezpieczeństwa na drogach, jest łamanie przepisów prawa o ruchu drogowym, w szczególności dotyczących przestrzegania dozwolonych prędkości jazdy. Dlatego też policjanci z suwalskiej drogówki, po raz kolejny, kontrolowali w miniony piątek jazdę na wybranych drogach Suwałk, zwłaszcza tych, które wskazali mieszkańcy naszego miasta na Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa. Kontrole prowadzone były z wykorzystaniem wideorejestratora oraz ręcznych mierników prędkości.

Niestety kolejny raz okazało się, że na naszych drogach nie brakuje osób, które umyślnie łamią przepisy, narażając na niebezpieczeństwo siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Policjanci skontrolowali 74 pojazdy i ujawnili tyleż samo wykroczeń w ruchu drogowym. Dla 42 kierowców, kontrola zakończyła się mandatem za przekroczenie dozwolonej prędkości.
Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Tego typu wzmożone działania kontrolne, będą kontynuowane.