Obowiązkowe odblaski dla pieszych! - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obowiązkowe odblaski dla pieszych!

Data publikacji 27.12.2017

Suwalscy policjanci ruchu drogowego przypominają wszystkim uczestnikom ruchu o zachowaniu ostrożności na drodze, bacznym jej obserwowaniu, a pieszych zachęcają do noszenia elementów odblaskowych także na terenie miasta.

Suwalscy policjanci przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego o zachowaniu ostrożności na drodze. Mundurowi podczas pełnionej służby  przypominają niechronionym uczestnikom ruchu drogowego o obowiązku noszenia poza obszarem zabudowanym po zmroku elementów odblaskowych. Okres zimowy jest szczególnie niebezpieczny dla pieszych ze względu na wcześnie zapadający zmrok i panujące często trudne warunki drogowe – opady atmosferyczne, mgły. Elementy odblaskowe dają szansę na dużo wcześniejszą reakcję kierowcy w momencie zauważenia pieszego na drodze. Mundurowi zachęcają do noszenia odblasków także na terenie miasta.

Odblask umieszczony na ubraniu, czy torebce podnosi widoczność pieszego znajdującego się w pobliżu przejścia dla pieszych, co podnosi dodatkowo jego bezpieczeństwo.