Szkolenie przewodników psów służbowych w Suwałkach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Szkolenie przewodników psów służbowych w Suwałkach

Data publikacji 19.12.2017

Policyjni przewodnicy z trzech jednostek Policji ćwiczyli umiejętności swoich psów służbowych w Suwałkach. Szkolenie odbyło się w ramach doskonalenia zawodowego, a prowadzone było przez koordynatora do spraw kynologii policyjnej z Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku.

Dzisiaj w Suwałkach odbyło się szkolenie psów policyjnych. W ramach cyklu szkoleniowego przewodnicy psów służbowych z Suwałk, Augustowa i Sejn doskonalili umiejętności swoich czworonogów w zakresie posłuszeństwa ogólnego, legitymowania osób, pościgu, obezwładniania pozoranta, kontroli osobistej oraz konwojowania. Łącznie w szkoleniu wzięło udział sześciu przewodników z psami patrolowo- tropiącymi i tropiącymi.  Dzięki takim szkoleniom psy służbowe utrzymują swoją sprawność fizyczną oraz doskonalą umiejętności nabyte w służbie.

W ramach szkolenia na terenie Zespołu Szkół nr 2 w Suwałkach zorganizowano pokaz tresury policyjnych psów służbowych. Przewodnicy wraz ze świetnie wyszkolonymi czworonogami prezentowali swoje umiejętności przed zgromadzonymi na boisku szkolnym uczniami i pedagogami. Pokazali, że każdy pies wraz ze swoim stałym przewodnikiem tworzy silny duet, co jest bardzo istotne na przykład w sytuacji zagrożenia bezpieczeństwa innych osób. Widzowie mogli także zaobserwować jak pies służbowy skutecznie obezwładniania niebezpiecznego przestępcę. 

Dzisiejsze szkolenie miało oddziaływanie nie tylko prewencyjne, ale też praktyczne. Ukierunkowane było również na bezpieczeństwo mieszkańców naszego miasta.  Po zajęciach doskonalących praktycznych policjanci wraz ze swoimi czworonogami sprawdzali miejsca zaznaczone na Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa na terenie miasta, aby wyeliminować wskazane przez internautów zagrożenia.

Podobne zajęcia z udziałem funkcjonariuszy- przewodników psów służbowych i ich podopiecznych będą cyklicznie prowadzone, również w innych miastach naszego województwa.