Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatelskie zatrzymanie nietrzeźwej kierującej

Data publikacji 18.12.2017

Mężczyzna ujął nietrzeźwą kierującą golfem, która chwilę wcześniej spowodowała kolizję drogową. Jak się okazało 33-latka miała ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnej kierującej zajmie się sąd.

Dyżurny suwalskiej komendy, w miniony piątek około godziny 12.00, otrzymał zgłoszenie, że mężczyzna jedzie za nietrzeźwą kierującą golfem, która chwilę wcześniej nie ustąpiła mu pierwszeństwa przejazdu i doprowadziła do kolizji. Na miejsce zdarzenia natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. W Suwałkach, na ulicy Łąkowej mundurowi zastali   mężczyznę – zgłaszającego interwencję oraz ujętą przez niego - kierującą. Od kierującej golfem funkcjonariusze wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkometrem wykazało, że kobieta miał ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie. Jak ustalili policjanci, 33-latka będąc w stanie nietrzeźwości prowadził samochód ulicami Suwałk uszkadzając dwa pojazdy. Zatrzymała się dopiero gdy  zgłaszający, chcąc uniemożliwić kierującej kontynuowanie jazdy - wyjął z golfa kluczyki ze stacyjki i wezwał Policję.

Kobiecie zostało zatrzymane prawo jazdy, a jej dalszym losem zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Mundurowi apelują o rozsądek na drodze, przestrzeganie przepisów ruchu drogowego oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.