Spotkanie opłatkowe służb mundurowych - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spotkanie opłatkowe służb mundurowych

Data publikacji 09.12.2017

Dziś w Klubie Garnizonowym w Suwałkach odbyło się spotkanie opłatkowe służb mundurowych województwa podlaskiego. W uroczystości wziął udział Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, a także szefowie służb podległych MSWiA oraz zaproszeni goście. Podczas spotkania nie zabrakło oczywiście świątecznych życzeń i kolęd. Były też wyróżnienia i odznaczenia.

Wigilia i Boże Narodzenie to jedne z ważniejszych dni w roku. To czas, w którym spotykamy się z rodziną, przyjaciółmi, dzielimy się opłatkiem i życzymy sobie wszystkiego, co najlepsze. W tym szczególnym okresie również przedstawiciele służb mundurowych województwa podlaskiego spotykają się na wspólnym spotkaniu opłatkowym, które dziś odbyło się w Klubie Garnizonowym w Suwałkach. Uroczystość zaszczycił swoją obecnością Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński. Funkcjonariusze Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej, Państwowej Straży Pożarnej, Straży Ochrony Kolei, Izby Celnej, Agencji Bezpieczeństwa Wewnętrznego, Służby Więziennej, Wojskowej Komendy Uzupełnień, 14 Suwalskiego Dywizjonu Artylerii Przeciwpancernej, Lasów Państwowych wspólnie z kapelanami służb mundurowych oraz zaproszonymi gośćmi łamali się opłatkiem, życząc sobie spokojnych i wesołych Świąt Bożego Narodzenia, a także szczęśliwego Nowego Roku.

Oprócz błogosławieństwa duchownych zebrani usłyszeli ciepłe, świąteczne słowa od Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego, który życzył wszystkim spokojnych i radosnych świąt, natomiast tym funkcjonariuszom, którzy będą w te wyjątkowe dni pełnić służbę, aby mieli jak najmniej pracy i skupili się na ich przeżywaniu­.

Także Komendant Wojewódzki Policji w Białymstoku nadinspektor Daniel Kołnierowicz oraz szefowie pozostałych służb życzyli zebranym wspaniałych świątecznych przeżyć, a także realizacji zamierzeń w Nowym 2018 Roku.

W trakcie uroczystości Sekretarza Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosław Zieliński, wspólnie z Podlaskim Komendantem Wojewódzkim Państwowej Straży Pożarnej starszym brygadierem Jarosławem Wendtem, wręczył nagrodę młodszemu kapitanowi Mariuszowi Daniłowiczowi z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Suwałkach przyznaną przez Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Medalem „Za zasługi dla Policji” odznaczeni zostali Burmistrz Lipska - Lech Łępicki i Wójt Gminy Wiżajny - Stanisław Jacek Pietrukiewicz.

Dużą radość sprawili Sekretarzowi Stanu Panu Jarosławowi Zielińskiemu przedstawiciele Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej Polskiej, którzy wręczyli mu statuetkę „Przyjaciela Związku Harcerstwa Rzeczypospolitej” oraz piękny bukiet róż.

Podczas dzisiejszego spotkania nie zabrakło oczywiście kolęd, które wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój.