Policjant z profilaktyką w przedszkolu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjant z profilaktyką w przedszkolu

Data publikacji 10.11.2017

Policjant spotkał się z dziećmi w Przedszkolu ,,Zielony Zakątek”. Mundurowy w ramach akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok” uczył najmłodszych uczestników ruchu drogowego jak bezpiecznie poruszać się po drodze.

Policjant Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej  Policji w Suwałkach odwiedził wczoraj przedszkolaków ,,Zielonego Zakątka” w Suwałkach.  W trakcie spotkania przypominał dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania się w ruchu drogowym. Omówił z najmłodszymi  zasady bezpiecznego korzystania z przejścia dla pieszych i poruszania się po jezdni w sytuacji,  gdy nie ma chodnika. Policjant rozmawiał również o numerach alarmowych i sytuacjach, w których są wykorzystywane.  

Prowadzone przez policjantów prelekcje odbywają się w ramach ogólnopolskiej akcji ,,Kręci mnie bezpieczeństwo..przez cały rok”. W zajęciach wykorzystywany był  zestaw „Autochodzik”, który sfinansowany został w  ramach projektu pn. KIK 76 „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym” realizowanego w związku ze Szwajcarsko–Polskim