Odblaskowe przedszkolaki w komendzie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Odblaskowe przedszkolaki w komendzie

Data publikacji 09.11.2017

Suwalscy policjanci chętnie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. Tym razem gościli w komendzie Policji pięciolatki z Przedszkola nr 7 w Suwałkach. Najmłodsi obejrzeli radiowóz, pokaz tresury i posłuszeństwa psa służbowego. Była to również doskonała okazja do przypomnienia dzieciom o zasadach bezpiecznego zachowania.

W środę funkcjonariuszy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach odwiedziła grupa dzieci z Przedszkola nr 7 w Suwałkach. Policjanci, jeśli tylko mogą, to zawsze starają się znaleźć czas na spotkania z najmłodszymi. Jest to doskonała okazja, aby porozmawiać z dziećmi na temat bezpiecznych zachowań.

Podczas wczorajszej wizyty przedszkolaki na ręce I Zastępcy Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nadkomisarza Sławomira Kołakowskiego przekazały policjantom niezwykły prezent. Przyniosły mundurowym własnoręcznie przygotowane kotyliony, które jutro zostaną rozdane uczestnikom II Biegu Niepodległości o Puchar Wiceministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jarosława Zielińskiego. I Zastępca Komendanta Miejskiego Policji w Suwałkach nagrodził maluchy za ich pracę słodkim upominkiem.

W dalszej części spotkania policjanci przypomnieli dzieciom jak właściwie poruszać się po drodze oraz jak prawidłowo przechodzić przez jezdnię i dlaczego warto nosić odblaski. Dzieci doskonale znały odpowiedź na to pytanie, bo wszystkie miały na sobie kamizelki odblaskowe. Następnie "Grupa niebieskich" miała okazję obejrzeć z bliska radiowóz. Każdy mógł usiąść za kierownicą auta i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

W kolejnym punkcie wycieczki maluchy dowiedziały się do jakiej służby i do jakich celów używa się naszych czworonożnych przyjaciół w Policji.  Przewodnicy  psów opowiedzieli przedszkolakom o  specyfice pracy policyjnych psów oraz pokazali tresurę i posłuszeństwo psa.

Maluchy słuchały i oglądały wszystko z dużym zainteresowaniem.