„Znicz 2017” – suwalscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Znicz 2017” – suwalscy policjanci w trosce o bezpieczeństwo

Data publikacji 27.10.2017

Trwa policyjna akcja „Znicz 2017”. Suwalscy policjanci na terenie miasta i całego powiatu dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach oraz pomagają naszym mieszkańcom, jak i przybyłym gościom w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

Dzisiaj suwalscy policjanci rozpoczęli na drogach naszego miasta i powiatu akcję „Znicz 2017”. Mundurowi dbają o porządek i bezpieczeństwo, zwłaszcza na drogach oraz pomagają naszym mieszkańcom, jak i przybyłym gościom, w bezpiecznym dotarciu na groby swoich bliskich.

W najbliższych dniach policjanci spodziewają się natężenia ruchu w okolicach cmentarzy, zarówno na terenie miasta, jak i powiatu. Profilaktycy z Wydziału Prewencji i Ruchu Drogowego już dzisiaj rozpoczęli działania prewencyjne, ukierunkowane na niechronionych uczestników ruchu drogowego. Pojawili się w okolicach cmentarzy, gdzie rozdając elementy odblaskowe apelowali do osób, odwiedzających groby swoich bliskich, o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. W trakcie tych działań zwracali uwagę, że to właśnie dzięki elementom odblaskowym - osoby odwiedzające cmentarze po zmroku są znacznie lepiej widoczne w światłach samochodowych reflektorów, a co za tym idzie bezpieczniejsze. Odblaski trafiły do naszych mieszkańców dzięki włączeniu się do akcji suwalskiego WORDu oraz Nadleśnictwa Suwałki.

Mundurowi przypominają, że zgodnie z aktualnie obowiązującym prawem - każdy pieszy, bez względu na wiek, który po zmierzchu porusza się po drogach poza terenem zabudowanym, ma obowiązek noszenia elementów odblaskowych w sposób widoczny przez innych uczestników ruchu. Za nie stosowanie się do tych przepisów, można otrzymać mandat do 100 złotych, ale co najistotniejsze stracić zdrowie lub życie.

Dbając o bezpieczeństwo odwiedzających groby policyjni profilaktycy przygotowali specjalne ulotki z ostrzeżeniami, które wręczają kierującym i pieszym w okolicach nekropolii.

Suwalscy policjanci apelują do kierowców o trzeźwość i rozwagę, ale także uprzejmość i rozwijanie tylko bezpiecznych prędkości!

Mundurowi będą pomagać i czuwać nad bezpieczeństwem wszystkich, którzy wybiorą się w tych dniach na cmentarze oraz dbać o ich bezpieczny powrót do domów.