Spowodowali kolizje po alkoholu – zostali zatrzymani - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Spowodowali kolizje po alkoholu – zostali zatrzymani

Data publikacji 11.10.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali wczoraj dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich, mając ponad 2 promile alkoholu w organizmie, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uszkodził osiedlową altanę. Drugi natomiast jechał audi, mając blisko 2,2 promila alkoholu i uderzył w drzewo. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się sąd.

Do ujawnienia pierwszego z nietrzeźwych kierujących doszło wczoraj przed godziną 17.00, po tym jak dyżurny suwalskiej komendy otrzymał informację o uszkodzeniu altany na jednym z suwalskich osiedli mieszkaniowych. Przybyli na miejsce interwencji policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wstępnie ustalili, że mężczyzna w wieku około 25-30 lat, kierujący audi, najprawdopodobniej stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w altanę, po czym oddalił się z miejsca zdarzenia. Jeszcze tego samego dnia mundurowi zatrzymali 28-latka, który przyznał się, że jechał swoim samochodem w Suwałkach ul. Sportową, będąc w stanie nietrzeźwości i wykonując manewr skrętu w lewo uszkodził osiedlową altanę. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 2 promile alkoholu w jego organizmie.

Kolejny nietrzeźwy kierujący został ujawniony przez mundurowych minionej nocy. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, tuż po godzinie 2.00, otrzymał informację o zdarzeniu drogowym na terenie gminy Raczki. We wskazane miejsce natychmiast wysłany został policyjny patrol. W miejscowości Bakaniuk mundurowi ujawnili audi, które uderzyło w przydrożne drzewo. W pojeździe nikogo nie zastano. Funkcjonariusze szybko jednak ustalili kierującego autem, którym okazał się 29- letni mieszkaniec gminy Augustów. Od mężczyzny czuć było silną woń alkoholu. Badanie stanu jego trzeźwości wykazało blisko 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Obaj nietrzeźwi kierujący trafili do policyjnego aresztu. Teraz ich nieodpowiedzialnym zachowaniem zajmie się sąd. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi im kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.