Działania profilaktyczne podczas meczu ,,Ślepska” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Działania profilaktyczne podczas meczu ,,Ślepska”

Data publikacji 09.10.2017

W minioną sobotę suwalscy profilaktycy zorganizowali stoisko prewencyjne podczas meczu piłki siatkowej. Inicjatywa wpisywała się w działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w ramach kampanii "Kręci mnie bezpieczeństwo … przez cały rok szkolny" oraz promocji Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

W minioną sobotę, podczas meczu siatkarzy Ślepska Suwałki, profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach  przeprowadzili działania profilaktyczne o tematyce szeroko rozumianego bezpieczeństwa. Na zorganizowanym w hali ośrodka sportu i rekreacji, stoisku profilaktycznym  nie obyło się bez konkursów dla najmłodszych, dotyczących zachowania się na drodze i bezpieczeństwa w kontaktach ze zwierzętami. Przekazane informacje i prowadzony program wpisują się w kalendarz ogólnopolskiej kampanii pn. „Kręci mnie bezpieczeństwo…przez cały rok szkolny” pod patronatem Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Spotkanie było też doskonałą okazją do promowania Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa  - aplikacji służącej partycypacji społecznej w budowaniu poczucia bezpieczeństwa społecznego.  Od początku lipca 2016 roku gdy Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa zaczęła funkcjonować, do dzisiaj na terenie powiatu suwalskiego policjanci odczytali 2898 zgłoszeń, wskazanych przez mieszkańców jako te, które są według nich niebezpieczne i wymagają interwencji Policji. 1658 zgłoszeń zostało przez mundurowych potwierdzonych. Sygnały naniesione przez mieszkańców naszego powiatu na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa policjanci sprawdzają i weryfikują. Wiele sygnałów podlega nadal weryfikacji, a patrole sprawdzają wskazane miejsce po kilka razy.