Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących

Data publikacji 04.10.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących. Jeden z nich mając 4 promile alkoholu w organizmie wjechał do przydrożnego rowu. Teraz dalszym losem nieodpowiedzialnych kierowców zajmie się sąd.

Do pierwszego zatrzymania nietrzeźwego kierującego doszło wczoraj, około godziny 8.00 w miejscowości Potaszni. Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o kierowcy, który wjechał do rowu i jest najprawdopodobniej nietrzeźwy. Na miejsce interwencji natychmiast zostali skierowani funkcjonariusze z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach. Od 29-letniego kierującego mundurowi wyczuli silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, że miał on 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci ustalili również,  że mężczyzna kierował pojazdem mimo  sądowego zakazu prowadzenia pojazdów.

Do kolejnego wyeliminowania z ruchu nietrzeźwego kierowcy doszło po godzinie 18.00 w Suwałkach na ulicy Północnej. Funkcjonariusze z ruchu drogowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego bmw. Jak się okazało 40-latek miał blisko 0,9 promila alkoholu w organizmie. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie kierowcy odpowiedzą przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci kolejny raz apelują do uczestników ruchu drogowego o rozwagę na drodze oraz o przestrzeganie przepisów ruchu drogowego.