Nietrzeźwy kierowca tira wywrócił pojazd - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy kierowca tira wywrócił pojazd

Data publikacji 02.10.2017

Suwalscy policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego pojazdem ciężarowym. 39-letni mieszkaniec gminy Augustów zdecydował się wsiąść za kierownicę tira, mając ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie.

Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, w minioną sobotę przed godziną 7.00, został powiadomiony o zdarzeniu drogowym w miejscowości Szypliszki. Na miejsce natychmiast zostali skierowani policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego. Tam ustalili, że 39-letni kierowca tira jechał drogą krajową nr 8 w kierunku Budziska. Na prostym odcinku zjechał na przeciwną stronę drogi, a następnie do przydrożnego rowu. W wyniku tego manewru zestaw ciężarowy wywrócił się na lewy bok.  Kierowca, który opuścił kabinę pojazdu przez uchyloną szybę w drzwiach, chwiał się na nogach, a policjanci wyczuli od niego silną woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało ponad 2,2 promila alkoholu w organizmie. Mężczyźnie zatrzymano prawo jazdy. Teraz nieodpowiedzialny kierowca odpowie przed sądem.

Pamiętajmy, że każdy  nietrzeźwy  kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do wszystkich o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.