Traktorzysta "na podwójnym gazie" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Traktorzysta "na podwójnym gazie"

Data publikacji 27.09.2017

Policjanci z Suwałk zatrzymali 43-letniego traktorzystę. Okazało się, że mężczyzna ma ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie, a na dodatek- zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych. Teraz postępowaniem mężczyzny zajmie się sąd.

Wczoraj, tuż po godzinie 15.00, uwagę dzielnicowych z Posterunku Policji w Bakałarzewie, patrolujących teren gminy Raczki, zwrócił ciągnik rolniczy, przejeżdżający przez m. Sucha Wieś. Traktor nie miał tablicy rejestracyjnej. Kiedy mundurowi zatrzymali kierującego do kontroli drogowej okazało się, że siedzący za kierownicą ursusa 43-latek jest pijany. Badanie stanu trzeźwości mężczyzny wykazało ponad 3,5 promila alkoholu w jego organizmie. Ponadto wyszło na jaw, że nietrzeźwy mieszkaniec gm. Raczki posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych wszystkich kategorii. Teraz dalszym losem mężczyzny zajmie się sąd.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Dodatkowo apelują o rozsądek, zachowanie szczególnej ostrożności oraz o ograniczone zaufanie względem innych uczestników ruchu drogowego.