„Bezpieczna droga do szkoły” w Pawłówce - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczna droga do szkoły” w Pawłówce

Data publikacji 12.09.2017

Policjanci i pracownicy Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach biorą udział w działaniach, na rzecz bezpieczeństwa najmłodszych, pod nazwą „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi w szkołach prowadzą prelekcje na temat bezpiecznych zachowań. Wczoraj odwiedzili uczniów w Szkole Podstawowej w Pawłówce.

Policjanci i pracownicy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach kontynuują spotkania z dziećmi w ramach ogólnopolskich działań „Bezpieczna droga do szkoły/domu”.

W tym tygodniu mundurowi z Posterunku Policji w Filipowie spotykają się z uczniami Szkoły Podstawowej w Pawłówce. Funkcjonariusze rozmawiają z dziećmi na temat podstawowych zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Słuchacze dowiadują się również jak ważne dla bezpieczeństwa na drodze jest noszenie elementów odblaskowych.

Na zakończenie spotkań mundurowi przypominają dzieciom numery alarmowe do służb ratunkowych oraz sposoby wyjścia z trudnej sytuacji- czyli jak i do kogo zwrócić się o pomoc.

Tego typu działania mają na celu wyrobienie wśród najmłodszych właściwych nawyków zachowania oraz uświadomienie z jakimi zagrożeniami mogą się spotkać

Wspólnie zadbajmy o to, aby droga do szkoły naszego dziecka była zawsze bezpieczna. Pokażmy dzieciom najbezpieczniejszą drogę do szkoły. Wyjaśnijmy dziecku dlaczego nie wolno wbiegać na jezdnię, czy przechodzić na czerwonym świetle. Dziecko świadome zagrożeń będzie bardziej uważne.


 

Praca w Policji