Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu suwalskiego - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Nietrzeźwy weekend na drogach powiatu suwalskiego

Data publikacji 11.09.2017

Trzech nietrzeźwych kierujących zatrzymali policjanci podczas minionego weekendu na drogach powiatu suwalskiego. Niechlubny rekordzista, 21-letni mieszkaniec powiatu sejneńskiego, zdecydował się wsiąść za kierownicę, mając ponad 2,3 promila alkoholu w organizmie.

W miniony weekend suwalscy policjanci zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących na drogach powiatu suwalskiego.

W sobotę wieczorem, w Suwałkach, przy ul. Utrata, policjanci z suwalskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego BMW. Okazało się, że 32-latek zdecydował się wsiąść za kierownicę mając prawie 1,8 promila alkoholu w organizmie. Bardzo nerwowe zachowanie mieszkańca Augustowa skłoniło policjantów do szczegółowego sprawdzenia mężczyzny. Wyszło na jaw, że posiada on przy sobie zawiniątko z zawartością białego proszku. W związku z zaistniałą sytuacją użyto psa służbowego, który dokładnie sprawdził samochód i pod fotelem pasażera znalazł słoik z zawartością zielonego suszu. Wstępne badania wykazały, że zabezpieczone przez funkcjonariuszy substancje, to amfetamina i marihuana.

W nocy z soboty na niedzielę, tuż przed godziną 3.00, na terenie gm. Bakałarzewo, policjanci z Posterunku Policji w Bakałarzewie przerwali dalszą podróż kierującemu fordem mondeo. Badanie stanu trzeźwości 21- letniego mieszkańca powiatu sejneńskiego wykazało ponad 2,3 promila alkoholu w jego organizmie.

Z kolei w niedzielę wieczorem, tuż przed godziną 20.00 dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie, że do jednego ze sklepów na terenie gm. Bakałarzewo przyjechał skuterem nietrzeźwy mężczyzna i wszczął awanturę. Przebywający w sklepie obywatele obezwładnili 38- latka i udaremnili dalszą jazdę. Badanie stanu trzeźwości awanturnika wykazało prawie 1,9 promila alkoholu w organizmie.

Teraz nieodpowiedzialni kierujący, za jazdę pod wpływem alkoholu, odpowiedzą przed sądem, a 32- latek z Augustowa, dodatkowo, za posiadanie narkotyków.

Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do wszystkich, aby nie wsiadali za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.

 

Praca w Policji