„Kręci mnie bezpieczeństwo” z suwalskimi cyklistami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Kręci mnie bezpieczeństwo” z suwalskimi cyklistami

Data publikacji 11.09.2017

Policjanci z Suwałk uczestniczyli w „Pikniku rowerowym”, organizowanym przez Suwalską Organizację Turystyczną oraz Klub Rowerowy MTB Suwałki. Na terenie ośrodka WOSiR Szelment uświadamiano cyklistów, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nich samych. To kolejna odsłona kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo” pod patronatem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji.

W minioną sobotę przedstawiciele Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wzięli udział w „Pikniku rowerowym”, organizowanym przez Suwalską Organizację Turystyczną oraz Klub Rowerowy MTB Suwałki. Mundurowi przypominali rowerzystom, że są pełnoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego, a ich prawa powinny być w pełni respektowane przez kierujących pojazdami silnikowymi. Zwrócono uwagę też na to, że rowerzyści także mają obowiązek przestrzegania przepisów ruchu drogowego i dbania o własne bezpieczeństwo. Ponadto można było porozmawiać na temat bezpiecznej jazdy, przy czym wykorzystano alkogogle zakupione w ramach Szwajcarsko-Polskiego Programu Współpracy KIK-76.

Stoisko profilaktyczne pełne było materiałów dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dużym zainteresowaniem cieszyły kamizelki odblaskowe przekazane przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Suwałkach oraz znakowanie rowerów przez dzielnicowych. Poza tym dorosłych zachęcano do korzystania z aplikacji Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informowano o szczegółach wstąpienia w szeregi Policji.

Praca w Policji