Rozmowy o bezpieczeństwie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Rozmowy o bezpieczeństwie w Środowiskowym Domu Samopomocy w Lipniaku

Data publikacji 11.09.2017

Suwalscy policjanci wzięli udział w festynie zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku. Rozmawiano o bezpieczeństwie, wirtualnych narzędziach polskiej Policji oraz informowano o doborze do służby.

Suwalscy policjanci, w ramach akcji profilaktycznych, uczestniczą w licznych piknikach, festynach i spotkaniach. Tak było również w miniony piątek na festynie zorganizowanym przez Środowiskowy Dom Samopomocy w Lipniaku. Z uczestnikami przedsięwzięcia rozmawiano o szeroko rozumianym bezpieczeństwie. Do promocji bezpiecznej jazdy wykorzystano alkogogle, zakupione w ramach Szwajcarsko- Polskiego Programu Współpracy KIK-76, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczestników i wzbudzały wiele emocji. Poza tym każdy mógł wsiąść do radiowozu i choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant. Można też było dowiedzieć się na jakiej zasadzie działa AlcoBlow.

Zebranych zachęcano do korzystania z aplikacji Moja Komenda, Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa oraz informowano o szczegółach korzystania z tego wirtualnego narzędzia. Przekazywano także informacje o szczegółach wstąpienia w szeregi Policji.


 

Praca w Policji