Obywatele udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Obywatele udaremnili dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu

Data publikacji 04.09.2017

Dzięki postawie obywatelskiej suwalscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierowcę. Okazało się, że kierujący oplem miał ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Teraz mężczyzna za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem.

Postawa obywatelska doprowadziła do kolejnego zatrzymania nietrzeźwego kierowcy. W minioną niedzielę, około godziny 20.00, na trasie Suwałki-Bakałarzewo, dwóch kierowców zauważyło, że jadący przed nim opel wykonuje niebezpieczne manewry. Kierowcy, niezależnie od siebie, postanowili zareagować, kiedy zauważyli, że opel co chwila zjeżdża na przeciwległy pas ruchu. Przy użyciu swoich samochodów zajechali drogę „piratowi drogowemu” i uniemożliwili mu dalszą jazdę, po czym powiadomili Policję. Badanie stanu trzeźwości, siedzącego za kierownicą opla, 39- latka wykazało ponad 2,4 promila alkoholu w organizmie. Minioną noc mieszkaniec gminy Bakałarzewo spędził w policyjnym areszcie. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszy zarzut prowadzenia pojazdu w stanie nietrzeźwości, a za swoje nieodpowiedzialne zachowanie odpowie przed sądem. Za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Policjanci przypominają, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

Policjanci apelują, aby reagować na niebezpieczne zachowanie innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy nie tylko o bezpieczeństwo własne, ale i innych. Każdy, nawet anonimowy telefon na numer 997 lub 112 może zapobiec tragedii.

Praca w Policji