17-letni kibic ze środkami pirotechnicznymi zatrzymany - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

17-letni kibic ze środkami pirotechnicznymi zatrzymany

Data publikacji 04.09.2017

Zatrzymano 17-latka, który wniósł środki pirotechniczne na imprezę masową. Młody mężczyzna noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz o jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Na Stadionie Miejskim w Suwałkach, w minioną niedzielę, rozegrany został mecz towarzyski z okazji 70-lecia SKS Wigry. Gospodarze podejmowali u siebie drużynę Górnika Zabrze. Na trybunach suwalskiego stadionu zasiadło ponad 950 kibiców. Duża grupa amatorów piłki nożnej wymagała od Policji specjalnego przygotowania do zabezpieczenia tego sportowego widowiska. Również od organizatorów, odpowiedzialnych za bezpieczeństwo imprezy, mecz wymagał odpowiedniego przygotowania służby porządkowej i zabezpieczenia stadionu.

Tuż po rozpoczęciu meczu dowódca akcji policyjnej został poinformowany przez służby porządkowe, że jeden z kibiców wniósł na teren imprezy wyroby pirotechniczne. Przy mężczyźnie znaleziono świecę dymną i dwie petardy, co zgodnie art. 59 ust. 1 z dnia 20 marca 2009 r. Ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych jest przestępstwem. 17- letni mieszkaniec Olecka noc spędził w policyjnym areszcie. Dzisiaj usłyszał już zarzut, do którego się przyznał. Teraz o dalszym losie młodego mężczyzny zadecyduje sąd.

Pozostałe osoby, które podczas niedzielnego meczu nie zastosowały się do obowiązujących przepisów,  także odpowiedzą przed sądem.

Praca w Policji