„Bezpieczny rowerzysta” na Suwalszczyźnie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

„Bezpieczny rowerzysta” na Suwalszczyźnie

Data publikacji 10.08.2017

Policjanci z suwalskiej drogówki prowadzili działania pn. „Bezpieczny rowerzysta”. Policyjna akcja promuje bezpieczne, zgodne z przepisami i odpowiedzialne uczestnictwo w ruchu drogowym. Została zrealizowana w ramach opracowanego przez MSWiA programu "Kręci mnie bezpieczeństwo".

Policjanci z suwalskiej drogówki 8 i 9 sierpnia, dbając o bezpieczeństwo na drogach, prowadzili działania prewencyjno-kontrolne o nazwie „Bezpieczny rowerzysta”. W trakcie trwania akcji funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na wykroczenia popełniane przez rowerzystów oraz wobec nich, ale też innych uczestników ruchu drogowego, powodujących zagrożenia. Mundurowi ujawnili 88 wykroczeń, z czego 27 popełnili rowerzyści. Dotyczyły one najczęściej nieprawidłowego przejeżdżania przejść dla pieszych oraz jazdy po chodniku.

Mundurowi równocześnie prowadzili działania profilaktyczne. Informowali cyklistów o obowiązujących przepisach w zakresie kierowania rowerem, prawidłowego poruszania po drogach, prawidłowego przemieszczania się po mieście i korzystania z przejść dla pieszych. Skontrolowani rowerzyści otrzymali od policjantów ulotki zawierające porady dla rowerzystów oraz dla kierowców. Część osób otrzymała również elementy odblaskowe.

W trakcie wczorajszych działań policjanci ujawnili też dwie osoby, które zdecydowały się wsiąść za kierownicę swego motoroweru na „podwójnym gazie”.

Tuż przed godziną 15-tą w Suwałkach, przy ul. Nowomiejskiej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego motorowerem jonway. Badanie stanu trzeźwości 46-latka wykazało ponad 0,7 promila alkoholu w jego organizmie.

Z kolei kilka minut po godzinie 18-ej policjancji z Posterunku Policji w Filipowie zauważyli jadącego motorowerem mieszkańca gm. Filipów. Zatrzymany 37-latek zapewniał mundurowych, że jest trzeźwy. Badanie alkomatem wykazało jednak niemal 2,5 promila akoholou w jego organizmie.

Teraz za swoje nieodpowiedzialne postępowanie  nietrzeźwi kierujący odpowiedzą przed sądem.

Policjanci apelują do wszystkich uczestników ruchu drogowego o przestrzeganie przepisów „Kodeksu drogowego”. Przypominają, że kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem.  Pijany kierowca nie tylko naraża swoje zdrowie i życie, ale przede wszystkim stanowi bardzo duże zagrożenie dla innych uczestników ruchu.

 

Praca w Policji