Weekendowe działania suwalskiej drogówki - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekendowe działania suwalskiej drogówki

Data publikacji 07.08.2017

398 badań trzeźwości kierujących, 236 kontroli pojazdów i 241 ujawnionych wykroczeń, to wynik działań suwalskiej drogówki, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz odpoczywających na Suwalszczyźnie letników, przeprowadzili  kolejne kontrole na drogach powiatu suwalskiego. Mundurowi sprawdzali kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali 236 pojazdów. Ujawnili sprawców 241 wykroczeń,  głównie przekroczenia prędkości, niezapinanie pasów bezpieczeństwa  oraz wykroczeń kierujących wobec pieszych. Policjanci obsłużyli jeden wypadek oraz  10 kolizji drogowych, gdzie głównymi przyczynami zdarzeń było: nieprawidłowe cofanie, nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu oraz nieprawidłowa zmiana pasa ruchu. Do wypadku drogowego doszło w sobotę po godzinie 18.00 w miejscowości Szkocja gmina Raczki. 25-latek kierujący motocyklem, w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków drogowych, stracił panowanie nad pojazdem. Zjechał na prawe pobocze, otarł się o bariery energochłonne następnie przejechał na lewe pobocze i przodem pojazdu uderzył w bariery energochłonne. Pogotowie zabrało kierującego motocyklem do szpitala.

Podczas weekendowych działań mundurowi skontrolowali trzeźwość 398 kierujących. Wyniki przeprowadzonych działań wskazują, że prowadzona kampania profilaktyczna coraz częściej przynosi oczekiwany efekt, bo tylko jeden z badanych przez drogówkę kierujących wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”. 

W niedzielę chwilę po godzinie 20.00 w Przerośli, przy ul. Dwornej mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego passatem. Badanie stanu trzeźwości 23- latka wykazało 1,3  promile alkoholu w organizmie. Ponadto okazało się, że mężczyzna był już wcześniej skazany za kierowanie w stanie nietrzeźwości.

Ponadto policjanci zwracali uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi i rowerzyści prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. Niestety okazało się, że nie wszyscy kierujący stosują się do obowiązujących przepisów. W niedzielę, około godziny 21.00 w Suwałkach przy ul. Kościuszki, mundurowi zatrzymali prawo jazdy dla kierującego, który rażąco naruszył bezpieczeństwo w komunikacji i nie ustąpił pierwszeństwa przechodniom na przejściu dla pieszych.

Dodatkowo okazało się też, że mimo, obowiązującego już od  siedmiu miesięcy zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe w granicach administracyjnych miasta Suwałk, czterech  kierujących nie zastosowało się do tego zakazu.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości. Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze!

Praca w Policji