Policjanci i ratownicy WOPR uratowali żeglarzy - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Policjanci i ratownicy WOPR uratowali żeglarzy

Data publikacji 07.08.2017

Policyjni wodniacy, patrolując jezioro Wigry, uratowali żeglarzy ze Śląska, którym wywróciła się żaglówka omega. Dzięki szybkiej i sprawnej akcji funkcjonariuszy oraz ratowników WOPR nie doszło do tragedii. Pięć osób oraz pies bezpiecznie trafiło na brzeg.

Suwalscy policjanci, wspólnie z ratownikami suwalskiego WOPR, pełnili w miniony weekend służbę na jeziorze Wigry. W sobotę, tuż przed godziną 14.00, na wysokości Półwyspu Klasztornego, policyjni wodniacy zauważyli wywróconą żaglówkę. Wspólnie z WOPR-owcami natychmiast podjęli akcję ratowniczą. Dopływając do żaglówki zauważyli, że w wodzie znajduje się pięć osób i pies. Jak się okazało, nie wszyscy byli w kamizelkach ratunkowych. Poza tym, część osób wplątała się w olinowanie żagla i masztu, a wysoka fala zalewała ich twarze. Policjanci i ratownicy WOPR wyciągnęli wszystkich na pokład swoich łodzi i bezpiecznie przetransportowali na brzeg. W dalszej części akcji ratunkowej omega została podniesiona, wypompowano z niej wodę i odholowano żaglówkę do brzegu.

Jak wynika z relacji turystów ze Śląska, to nagły i silny podmuch wiatru wywrócił ich łódź, w efekcie czego wszyscy wpadli do wody. Dzięki sprawnie przeprowadzonej przez suwalskich policjantów oraz ratowników wodnych akcji nikomu nic się nie stało.

Policja ponownie apeluje o rozsądek nad wodą, w tym o zakładanie kamizelek ratunkowych w trakcie korzystania z akwenów.


 

Praca w Policji