Wakacyjne działania suwalskiej drogówki - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne działania suwalskiej drogówki

Data publikacji 12.07.2017

Dwóch nietrzeźwych kierujących, 72 ujawnione wykroczenia i ponad 70 skontrolowanych pojazdów, to wynik działań suwalskiej drogówki, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa na drogach powiatu suwalskiego.

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, dbając o bezpieczeństwo naszych mieszkańców oraz odpoczywających na Suwalszczyźnie letników, zorganizowali w miniony wtorek kolejne działania na drogach powiatu suwalskiego. Mundurowi kontrolowali kierowców oraz ich pojazdy w wybranych punktach miasta i powiatu. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na przekraczanie dopuszczalnej prędkości, trzeźwość kierujących oraz stan techniczny pojazdów.

Podczas działań policjanci egzekwowali również obowiązek używania elementów odblaskowych przez pieszych, poruszających się po zmierzchu, poza obszarem zabudowanym.

W sumie funkcjonariusze skontrolowali ponad 70 pojazdów. Ujawnili sprawców trzech przestępstw oraz 72 wykroczeń.

Kilka minut po 10-ej policjanci patrolujący teren gminy Jeleniewo w miejscowości Sidorówka zatrzymali do kontroli drogowej kierującego audi. Od kierującej mundurowi wyczuli wyraźną woń alkoholu. Badanie stanu trzeźwości 47- letniego mieszkańca gm. Jeleniewo wykazało blisko 4 promile alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Z kolei przed godziną 17-tą w Suwałkach, przy ul. Reja mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego seatem. W trakcie sprawdzeń w policyjnych bazach danych wyszło na jaw, że 37- letni mieszkaniec powiatu Olecko zdecydował się na kierowanie pojazdem mimo cofniętych uprawnień do kierowania.

Około godziny 23-ej w Suwałkach, przy ul. Młynarskiego mundurowi zatrzymali do kontroli kierującego renault. Badanie stanu trzeźwości 58- latka wykazało blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Ponadto ze wstępnych policyjnych ustaleń wynika, że kierujący podczas manewry cofania uderzył w trzy pojazdy. Policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy.

Dalszym losem nieodpowiedzialnych kierujących zajmie się teraz sąd.

Tak jak podczas wcześniejszych działań suwalskiej drogówki, tak też i we wtorek znaczna część ujawnionych wykroczeń dotyczyła przekroczenia przez kierujących dopuszczalnej prędkości. Ponadto, odpowiedzialność ponieśli również kierowcy którzy popełnili wykroczenia wobec pieszych, czy nie korzystali z pasów bezpieczeństwa.

Praca w Policji