"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" na terenie gm. Suwałki - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" na terenie gm. Suwałki

Data publikacji 12.07.2017

Wakacje, to czas wzmożonych działań profilaktycznych Policji. Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach wspólnie z przedstawicielami innych instytucji, działających na rzecz bezpieczeństwa, spotykają się z dziećmi i młodzieżą w miejscach ich letniego wypoczynku.

Każdego roku w czasie wakacji policjanci w szczególny sposób dbają o bezpieczny wypoczynek dzieci i młodzieży. W tym roku działania te prowadzone są pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r.

Wczoraj policyjni profilaktycy wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach oraz Państwowej Inspekcji Pracy odwiedzili uczestników letniego wypoczynku, którzy spędzają wakacje na terenie gminy Suwałki. Podczas spotkań rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie podczas wakacji, szczególnie dotyczącym wypoczynku nad wodą. Przypomnieli, aby korzystać z kąpieli pod nadzorem opiekunów oraz w miejscach do tego wyznaczonych, strzeżonych przez ratownika.

Nie zabrakło też informacji o tym, jak bezpiecznie poruszać się po drogach, czy rad z zakresu bezpiecznego korzystania z Internetu. Nastolatkom przekazano także informacje, gdzie należy szukać pomocy w razie kontaktu z dopalaczami.

Z dużym zainteresowaniem słuchaczy spotkał się także temat, związany z koniecznością przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa, także w kwestii ochrony zdrowia.


 

Praca w Policji