"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Jeleniewie - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

"KRĘCI MNIE BEZPIECZEŃSTWO NAD WODĄ" w Jeleniewie

Data publikacji 11.07.2017

Profilaktycy z Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno- Epidemiologicznej w Suwałkach kontynuują spotkania z młodymi ludźmi, odpoczywającymi na terenie powiatu suwalskiego.

Wczoraj profilaktycy z Wydziału Prewencji KMP w Suwałkach, wspólnie z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Suwałkach, odwiedzili młodzież wypoczywającą na terenie gm. Jeleniewo.

Podczas spotkania omawiano przede wszystkim tematy związane bezpośrednio z zagrożeniami występującymi podczas letniego wypoczynku. Profilaktyczne działania wakacyjne prowadzone są pod hasłem "Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą". Głównym celem akcji jest propagowanie właściwego zachowania na akwenach, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków utonięć. Projekt realizowany jest na terenie całego kraju od czerwca do września 2017 r. 

Ponadto uświadomiono słuchaczom, jaką odpowiedzialność karną ponoszą osoby nieletnie za popełnienie czynów zabronionych.

Starszych uczestników spotkania zapoznano także z niebezpieczeństwami, jakie niesie za sobą nieodpowiednie użytkowanie Internetu i urządzeń multimedialnych, takich jaki. np. telefon, czy korzystanie z portali społecznościach.

Z dużym zainteresowaniem słuchaczy spotkał się także temat, związany z koniecznością przestrzegania podstawowych zasad bezpieczeństwa także w kwestii ochrony zdrowia.

Na koniec spotkania przypomniano młodym letnikom numery alarmowe do służb ratowniczych.

Celem spotkania było uświadomienie najmłodszym zagrożeń, z którymi mogą się spotkać podczas wypoczynku, jak i w życiu codziennym. 

Praca w Policji