Wakacyjne działania suwalskiej „drogówki” - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wakacyjne działania suwalskiej „drogówki”

Data publikacji 07.07.2017

Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego suwalskiej Policji cyklicznie prowadzą działania "Trzeźwość", „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wakacyjne wzmożenie tych przedsięwzięć ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu.

Suwalscy policjanci systematycznie prowadzą działania "Trzeźwość", „Prędkość” oraz „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego”. Wakacyjne wzmożenie tych przedsięwzięć ma na celu poprawę bezpieczeństwa na drogach naszego miasta i powiatu.

Podczas wczorajszych działań mundurowi skontrolowali trzeźwość ponad 120 kierujących. Wyniki przeprowadzonych działań wskazują, że prowadzona kampania profilaktyczna coraz częściej przynosi oczekiwany efekt - żaden ze zbadanych przez drogówkę kierujących nie wsiadł za kierownicę na „podwójnym gazie”. 

Ponadto policjanci zwracali wczoraj uwagę na przestrzeganie obowiązujących przepisów przez wszystkich uczestników ruchu drogowego, a zwłaszcza jak kierujący samochodami zachowują się w rejonach przejść dla pieszych oraz czy piesi i rowerzyści prawidłowo poruszają się po drodze i właściwie przekraczają jezdnię. Niestety okazało się, że nie wszyscy „niechronieni uczestnicy ruchu drogowego” stosują się do obowiązujących przepisów. Mundurowi „rozliczyli” trzech cyklistów, którzy zdecydowali się przejechać rowerem przez przejście dla pieszych oraz dwóch kierujących pojazdami, którzy nie ustąpili pierwszeństwa rowerzystom. Policjanci zauważyli też kilku pieszych, którzy przechodzili przez jezdnię, poza przejściem dla pieszych, utrudniając tym ruch pojazdów.

Funkcjonariusze ujawnili ogółem 70 wykroczeń, które w zdecydowanej większości dotyczyły przekroczenia dozwolonej prędkości. Okazało się też, że mimo, obowiązującego już od prawie siedmiu miesięcy zakazu wyprzedzania przez samochody ciężarowe w granicach administracyjnych miasta Suwałk, dwóch kierujących nie zastosowało się do tego zakazu.

Podobne działania będą kontynuowane w przyszłości.

Apelujemy o rozwagę i rozsądek na drodze! 

Praca w Policji