WPADLI NA HANDLU "PODRÓBKAMI" - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

WPADLI NA HANDLU "PODRÓBKAMI"

Data publikacji 05.07.2017

Suwalscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach, w kilku punktach handlowych na terenie Suwałk ujawnili i zabezpieczyli biżuterię oraz różne akcesoria z podrobionymi znakami towarowymi znanych światowych firm. Wstępnie szacowane straty, na jakie zostały narażone poszkodowane firmy, sięgają kwoty blisko 45 tysięcy złotych.

Policjanci z suwalskiej komendy zajmujący się walką z przestępczością gospodarczą, pracując nad sprawą wprowadzania do obrotu przedmiotów z bezprawnie wykorzystanymi znakami towarowymi ustalili, że niektórzy właściciele sklepów na terenie naszego miasta, handlują w nich wyrobami ze złota i srebra oraz innymi akcesoriami z podrobionymi znakami towarowymi znanych firm. Ich ustalenia potwierdziły się. Wczoraj przed południem suwalscy mundurowi wspólnie z funkcjonariuszami Urzędu Celno-Skarbowego w Suwałkach, przerwali nielegalną działalność 28-latkowi i 41-latce. W jednym z punktów handlowych ujawnili i zabezpieczyli różnego rodzaju wyroby ze złota i srebra w postaci kolczyków, zawieszek i pierścionków z podrobionymi znakami towarowymi. W kolejnym znaleźli różnego rodzaju akcesoria w postaci naklejek, toreb, breloczków, kubków, parasolek, zabawek i obuwia także z podrobionymi znakami towarowymi. Przedstawiciel poszkodowanych firm wstępnie oszacował straty na łączną kwotę blisko 45 tysięcy złotych.

Suwalscy policjanci wyjaśniają okoliczności tego nielegalnego procederu. Za wprowadzenie do obrotu towarów oznaczonych podrobionym znakiem towarowym lub oznaczanie takim znakiem towarów, ustawa „Prawo własności przemysłowej” przewiduje grzywnę, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Jeżeli natomiast sprawca uczynił sobie z popełnienia tego przestępstwa stałe źródło dochodu albo dopuszcza się tego przestępstwa w stosunku do towaru o znacznej wartości, podlega karze pozbawienia wolności nawet do 5 lat. 

Praca w Policji