Uwaga na oszustów – znowu działają! Ostrzeż swoich bliskich! - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Uwaga na oszustów – znowu działają! Ostrzeż swoich bliskich!

Data publikacji 17.05.2017

Oszuści, wyłudzający pieniądze metodą „na wnuczka, policjanta…” - nie próżnują. Niestety, pomimo wielu apeli i ostrzeżeń ze strony Policji, mundurowi nadal otrzymują zgłoszenia o udanych oszustwach. Wczoraj ofiarą przestępców padła 82-letnia mieszkanka Suwałk. Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i czujność przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych.

Wczoraj, przed godziną 15.00 dyżurny suwalskiej Policji został powiadomiony, że 82-letnia mieszkanka Suwałk najprawdopodobniej została oszukana metodą  na "policjanta". Mundurowi udali się pod wskazany adres. W rozmowie ze zgłaszającą ustalili, że do zdarzenia doszło w godzinach 13.00 -14.00. Z relacji pokrzywdzonej wynika, że na jej stacjonarny telefon zadzwonił młody mężczyzna podając się za jej wnuka. Płacząc twierdził, że miał wypadek samochodowy. Następnie słuchawkę przejął inny mężczyzna podający się za policjanta. Potwierdził wersję "wnuczka" i dodał, że sprawę można załatwić polubownie wpłacając 50 tys. zł. Mieszkanka Suwałk powiedziała, że nie ma tyle pieniędzy i przekazała kurierowi 11,5 tys. zł. Kiedy rozmówca się rozłączył kobieta uświadomiła sobie, że rozmawiała z oszustem. O zaistniałym zdarzeniu natychmiast powiadomiła Policję.

Ten sam model działania zastosowali wczoraj przestępcy w stosunku do trzech innych mieszkańców Suwałk. Na szczęście nie uwierzyły one w historie wymyślone przez oszustów.

Policjanci apelują o rozwagę przy podejmowaniu szybkich decyzji finansowych i aby nie przekazywać pod żadnym pozorem pieniędzy osobom obcym.

W przypadku jakichkolwiek podejrzeń, a tym bardziej o zaistniałym fakcie stania się ofiarą oszusta, należy natychmiast poinformować Policję, dzwoniąc pod numer 997.