Trzech zatrzymanych jednej nocy z narkotykami - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Trzech zatrzymanych jednej nocy z narkotykami

Data publikacji 13.04.2017

Policjanci z Suwałk zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających. Mężczyźni za postępowanie niezgodne z prawem odpowiedzą teraz przed sądem.

W nocy z wtorku na środę suwalscy policjanci zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o posiadanie środków odurzających.

Pierwszego z nich  mundurowi zatrzymali na jednej z klatek schodowych na osiedlu Północ, podczas sprawdzenia miejsca zagrożenia, naniesionego przez mieszkańców na Krajowa Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.  32-letni suwalczanin posiadał w kieszeni spodni zawiniątka z folii aluminiowej.  Szczegółowe badania potwierdziły, że jest to  heroina. Ponadto w jego miejscu zamieszkania funkcjonariusze ujawnili torebkę z zawartością białego proszku, która po badaniach okazała się amfetaminą.

Dwie godziny później, uwagę mundurowych, patrolujących ulicę Lityńskiego, zwrócił mężczyzna chodzący pomiędzy samochodami na parkingu niestrzeżonym. Policjanci ujawnili przy 28 latku amfetaminę.

Tej samej nocy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej passata. W trakcie czynności 32-letni kierowca zaczął się nerwowo zachowywać. Mundurowi postanowili sprawdzić co jest tego przyczyną. W portfelu kierowcy odnaleźli torebkę strunową z białym proszkiem, który po sprawdzeniu testerem narkotykowym okazał się amfetaminą.

Wszyscy zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz ich dalszym losem zajmie się sąd.

Praca w Policji