Wypadek z udziałem  nietrzeźwego motocyklisty - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Wypadek z udziałem  nietrzeźwego motocyklisty

Data publikacji 11.04.2017

26-latek kierujący motocyklem, mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie, doprowadził do zderzenia z audi. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Szczegółowy przebieg i okoliczności zdarzenia wyjaśniają teraz suwalscy policjanci.

Wczoraj, tuż po godzinie 17-ej, dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach otrzymał zgłoszenie o pierwszym w tym roku na naszym terenie zdarzeniu drogowym z udziałem motocyklisty. Policjanci natychmiast zostali wysłani do m. Dębowo gm. Szypliszki, gdzie doszło do wypadku. Ze wstępnych ustaleń mundurowych wynika, że 26-latek kierujący motocyklem, na rozwidleniu dróg w m. Dębowo, uderzył w prawy przedni narożnik audi, które zatrzymało się przy krawędzi drogi. Kierujący jednośladem z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Badanie stanu trzeźwości kierujących wykazało, że 26- letni mieszkaniec gm. Szypliszki zdecydował się wsiąść za kierownicę motocykla, mając ponad 1,1 promila alkoholu w organizmie Ponadto w trakcie sprawdzania mężczyzny w systemach policyjnych mundurowi ustalili, że mężczyzna posiadał tylko podstawową kategorię prawa jazdy, ale uprawnienia te zostały mu cofnięte. Szczegółowy przebieg i okoliczności tego zdarzenia wyjaśniają teraz suwalscy policjanci.

Policjanci apelują o trzeźwość, ale też rozwagę i rozsądek na drogach.

Przypominamy wszystkim uczestnikom ruchu, że kierowcy i motocykliści są równoprawnymi uczestnikami ruchu drogowego!

Motocyklisto pamiętaj!

Zawsze dostosowuj prędkość do warunków na drodze. Najczęstsze przyczyny wypadków spowodowanych przez motocyklistów, to niedostosowanie prędkości do warunków ruchu, nieprawidłowe wyprzedzanie i niezachowanie bezpiecznej odległości między pojazdami.

Kierującym samochodami przypominamy również, że sezon motocyklowy już się rozpoczął i coraz więcej takich jednośladów będzie na naszych drogach. Motocykl, ze względu na swoje małe gabaryty, jest słabiej widoczny i może pojawić się w miejscu, gdzie się go nie spodziewamy.


 

Praca w Policji