Suwalscy policjanci uratowali 15- latkę - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Suwalscy policjanci uratowali 15- latkę

Data publikacji 10.04.2017

Szybka i zdecydowana reakcja suwalskich policjantów zapobiegła tragedii. Mundurowi uratowali przed zadławieniem i wychłodzeniem 15- latkę.

W miniony piątek po godzinie 21-ej suwalscy policjanci, patrolujący Osiedle Północ, na jednym z przyblokowych trawników zauważyli leżącą osobę. Tej nocy temperatura była bliska 0 stopni C. Mundurowi od razu ruszyli z pomocą młodej kobiecie, która leżała na trawniku. Początkowo nie było z nią kontaktu. Po chwili zaczęła się dławić. Wówczas mundurowi podnieśli ją, pochylili głowę, dzięki czemu dziewczyna zaczęła oddychać. Po położeniu młodej kobiety w pozycji bezpiecznej i okryciu jej kurtką mundurowi wezwali karetkę pogotowia. W szpitalu okazało się, że to 15- letnia mieszkanka Suwałk, która była wychłodzona i pod znacznym wpływem alkoholu. Na szczęście tym razem pomoc przyszła na czas.

Suwalscy policjanci apelują! Nie bądźmy obojętni! Mimo coraz wyższych temperatur w ciągu dnia, noce i ranki nadal bywają chłodne. Reagujmy, jeśli zauważymy kogoś potrzebującego pomocy. Nie wahajmy się i dzwońmy na numer alarmowy Policji 997, albo 112. Dzięki takim sygnałom odpowiednie służby w porę zareagują i być może uratują czyjeś życie.


 

Praca w Policji