Weekend na suwalskich drogach - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Weekend na suwalskich drogach

Data publikacji 03.04.2017

Jeden wypadek drogowy, piętnaście kolizji i trzech kierujących pod wpływem alkoholu, to bilans weekendu na suwalskich drogach.

W minioną niedzielę ok. Godz. 19.20 w Suwałkach przy ul. Ogińskiego doszło do potrącenia pieszej. Policjanci wstępnie ustalili, że kierujący passatem jadąc ul. Ogińskiego w kierunku południowym, potrącił 68-latkę prawidłowo przechodzącą przez jezdnię. W wyniku zdarzenia kobietę z obrażeniami nogi przewieziono do szpitala. 34-letni kierowca był trzeźwy.

Tego samego dnia funkcjonariusze z suwalskiej komendy zatrzymali też 3 kierujących po alkoholu. Niechlubnym rekordzistką w tym gronie okazał się 40-latek kierujący renault, który stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał na przeciwległy pas ruchu i wjechał do pobliskiego rowu. Mężczyznę zatrzymano w niedzielę przed godziną 21.00 w jednej z miejscowości na terenie gm. Suwałki. Badanie stanu trzeźwości wykazało w organizmie mężczyzny  2,3 promila alkoholu.

Zatrzymani nietrzeźwi podczas minionego weekendu to mężczyźni w wieku od 38 do 59 lat. Badanie alkomatem wykazało u nich od ponad 1,3 do 2,3 promila alkoholu w organizmie. 40-latek i 38-latek zdecydowali się na jazdę nie dość, że „na podwójnym gazie”, to dodatkowo z cofniętymi uprawnieniami do kierowania. Teraz za swoje postępowanie odpowiedzą przed sądem.

Poza tym w miniony weekend na drogach powiatu suwalskiego policjanci odnotowali 15 kolizji drogowych. Najczęstszą przyczyną tego typu zdarzeń było nieprawidłowe cofanie i nieustąpienie pierwszeństwa przez kierujących.

Policjanci apelują o rozwagę i ostrożność na drogach. Pamiętajmy, że każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia. Policjanci apelują do wszystkich o niewsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu oraz o zdjęcie nogi z gazu, rozwagę i ostrożność.

Praca w Policji