Podziękowania za wzorową postawę obywatelską - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Podziękowania za wzorową postawę obywatelską

Data publikacji 09.03.2017

8 marca br. po godzinie 15.00 w Komendzie Miejskiej Policji w Suwałkach odbyło się spotkanie z kobietą i mężczyzną, którzy dzięki obywatelskiej postawie, zaangażowaniu i braku akceptacji dla zła przyczynili się do zatrzymania nietrzeźwego kierującego.

Komendanci Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach osobiście złożyli podziękowania za wzorową postawę obywatelską i wręczyli listy gratulacyjne oraz pamiątkową statuetkę parze z Suwałk. W rozmowie ze swoimi gośćmi komendanci  podkreślali, że młodzi ludzie wykazali się ponadprzeciętną czujnością, refleksem oraz odwagą doprowadzając do ujęcia nietrzeźwego kierującego. 

Zdarzenie miało miejsce 3 marca br. po godzinie 18.00, gdy oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach, otrzymał telefoniczne zgłoszenie o nietrzeźwym kierującym. Świadkowie zdarzenia jechali za nietrzeźwym kierowcą i informowali o trasie jego przejazdu dyżurnego. Tuż przed  przyjazdem patrolu, kierowca zatrzymał się i wysiadł z auta, widzieli to świadkowie. Przeprowadzone przez patrol Policji badanie stanu trzeźwości kierującego wykazało, że 31-latek miał 2,2 promila alkoholu w organizmie. Dzięki zdecydowanej postawie obywateli  udaremniono dalszą jazdę nietrzeźwemu kierującemu, który stwarzał zagrożenie dla życia i zdrowia innych uczestników ruchu. Dzięki temu uniknięto potencjalnej tragedii na drodze.

Za wzorową postawę obywatelską jeszcze raz serdecznie dziękujemy.

Praca w Policji