Dwóch 20-latków zatrzymanych za napady na sklepy - Aktualności - KMP Suwałki

Aktualności

Strona znajduje się w archiwum.

Dwóch 20-latków zatrzymanych za napady na sklepy

Data publikacji 02.03.2017

Na 3 miesiące do aresztu trafiło dwóch 20-latków zatrzymanych przez suwalskich policjantów. Podejrzani są o napady na sklepy. Grozi im kara pozbawienia wolności do 12 lat.

Funkcjonariusze Wydziału Dochodzeniowo Śledczego oraz Kryminalnego Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach zatrzymali dwóch 20-latków podejrzanych o napady na sklepy.

Do pierwszego zdarzenia doszło 1 grudnia 2016 r. po południu. Wówczas do jednego ze sklepów w centrum Suwałk wszedł zamaskowany mężczyzna. Napastnik grożąc przedmiotem przypominającym pistolet zażądał pieniędzy. Po tym jak ekspedientka wydała mu 1200 zł sprawca uciekł. Do drugiego i trzeciego zdarzenia doszło 9 grudnia 2016 r. Najpierw w sklepie w gminie Wiżajny mężczyźni usiłowali dokonać rozboju. Z uwagi na postawę pokrzywdzonego próba zakończyła się fiaskiem. Wówczas zatrzymani pojechali do Suwałk i tam w sklepie na osiedlu Papiernia używając przedmiotu przypominającego broń, grozili ekspedientce a następnie zabrali z kasy 600 zł. Czwarty napad miał miejsce 6 stycznia 2017 roku na sklep w centrum Suwałk, gdzie sprawca grożąc nożem zażądał wydania pieniędzy, a następnie zabrał kasetkę z pieniędzmi, w której znajdowało się około 3,5 tysiąca złotych.

Wnikliwa i żmudna praca policjantów pozwoliła na wytypowanie podejrzanych o te napady. W ubiegłym tygodniu funkcjonariusze zatrzymali domniemanych sprawców. Dwóch 20-letnich mieszkańców Suwałk trafiło do policyjnego aresztu. Policjanci odzyskali również znaczną cześć zrabowanych pieniędzy.

Policyjni śledczy zgromadzili materiał dowodowy a przeprowadzone przez Laboratorium Kryminalistyczne Komendy Wojewódzkiej Policji w Białymstoku badania traseologiczne, wariograficzne i antroposkopijne pozwoliły na przedstawienie podejrzanym zarzutów rozboju. Decyzją sądu mężczyźni najbliższe 3 miesiące spędzą w areszcie. Grozi im kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Praca w Policji